Napomena: Ova web stranica uključuje sustav pristupačnosti. Pritisnite Control-F11 da biste web mjesto prilagodili osobama s oštećenjima vida koji koriste čitač zaslona; Pritisnite Control-F10 da biste otvorili izbornik pristupačnosti.
Istina je prava novost.

Papa Franjo iračkom premijeru poslao brzojav nakon pokušaja atentata

Sveti Otac Franjo poslao je brzojav predsjedniku Vlade Republike Iraka Mustafi Al-Kadhimiju nakon što je na njega 7. studenoga izvršen pokušaj atentata, objavio je Tiskovni ured Svete Stolice.

Brzojav je potpisao državni tajnik Svete Stolice kardinal Pietro Parolin. U ime pape Franje izrazio je molitvenu blizinu premijeru Al-Kadhimiju, njegovoj obitelji i ranjenicima.

Papa je osuđujući taj podli teroristički čin, izrazio uvjerenje da će uz blagoslov Svevišnjega Boga irački narod mudro i odlučno krenuti putom mira kroz dijalog i bratsku solidarnost.

Atentat na premijerovu rezidenciju u Zelenoj zoni u glavnom gradu Iraka Bagdadu, izveden je bespilotnom letjelicom s eksplozivom. U napadu je ozlijeđeno nekoliko tjelohranitelja.

Papa Franjo i premijer Al-Kadhimi su se ove godine susreli dvaput: irački premijer ugostio je na apostolskom pohodu Iraku 5. – 8. ožujka Svetog Oca, koji ga je pak 2. srpnja primio u audijenciju u Vatikanu.

Ova stranica koristi dvije vrste kolačića: nužne tehničke kolačiće i kolačiće za analitiku.
Slažete li se s korištenjem kolačića za analitiku?

SLAŽEM SE
Ne slažem se