Blagdan svete Male Terezije proslavljen u Mariji Bistrici
U Karmelu u Mariji Bistrice u srijedu, 1. listopada svečano je proslavljen blagdan najmlađe naučiteljice Katoličke Crkve, svete Male Terezije.
U Karmelu u Mariji Bistrice u srijedu, 1. listopada svečano je proslavljen blagdan najmlađe naučiteljice Katoličke Crkve, svete Male Terezije.
Zagrebački pomoćni biskup Mijo Gorski krstio je u subotu 20. rujna Mihaela, peto dijete obitelji Ana-Marije Kreber Odorjan i Tomislava Odorjana u Župi Uznesenja Blažene Djevice Marije u Mariji Bistrici, izvijestio je Tiskovni ured Zagrebačke nadbiskupije.
Zagrebački nadbiskup Dražen Kutleša predvodio je u nedjelju 14. rujna svečano euharistijsko slavlje na 302. zavjetnom hodočašću vjernika grada Zagreba Majci Božjoj Bistričkoj, izvijestio je Tiskovni ured Zagrebačke nadbiskupije.
Donosimo homiliju zagrebačkog nadbiskupa Dražena Kutleše upućenu na misi prigodom 302. zavjetnog hodočašća vjernika grada Zagreba Majci Božjoj Bistričkoj u nedjelju 14. rujna u Mariji Bistrici.
Počelo je hodočašće mladih Zagrebačke nadbiskupije u Mariju Bistricu koje se ove godine održava 13. i 14. rujna pod geslom „Čuj nas, Majko, nado naša!“, izvijestio je Tiskovni ured Zagrebačke nadbiskupije.
Zagrebački nadbiskup Dražen Kutleša predvodio je svečano euharistijsko slavlje svetkovine Uznesenja Blažene Djevice Marije na nebo, u petak 15. kolovoza u Hrvatskom nacionalnom svetištu Majke Božje Bistričke u Mariji Bistrici.
U ovoj Jubilejskoj godini 302. zavjetno hodočašće vjernikā grada Zagreba Majci Božjoj Bistričkoj održat će se u subotu 13. i nedjelju 14. rujna pod geslom „Čuj nas, Majko, nado naša!“.
U Mariji Bistrici je u nedjelju 13. srpnja svečano proslavljena svetkovina Majke Božje Bistričke, ujedno Dan župe, Svetišta i Općine Marija Bistrica, a središnju misu predslavio je gospićko-senjski biskup mons. Marko Medo. Blagdanska slavlja započela su dan ranije procesijom sa svijećama od Crkve na otvorenom do Vinskog Vrha, prenosi Radio Marija Bistrica.
Zavjetno hodočašće vjernika grada Varaždina Majci Božjoj Bistričkoj, 336. godinu za redom, ove je godine započelo 28. lipnja u ponoć u varaždinskoj katedrali Službom riječi te blagoslovom hodočasnika, nakon čega su pješaci krenuli u Mariju Bistricu prema uobičajenom planu putovanja, objavio je Ured za pastoral u medijima Varaždinske biskupije.
Sestre milosrdnice svetog Vinka Paulskog, koje su bile čuvarice svetišta Majke Božje Bistričke punih 151 godinu, 19. siječnja na nedjeljnoj misi službeno su se oprostile od župe i svetišta. Zahvalile su svim župnicima koji su kroz dugi niz godina podupirali sestre u njihovu radu kao i župljanima koji su bili velika pomoć i podrška sestrama, prenosi u utorak 21. siječnja KTA.
Ova stranica koristi dvije vrste kolačića: nužne tehničke kolačiće i kolačiće za analitiku.
Slažete li se s korištenjem kolačića za analitiku?