Katedralna župa u Sisku obilježila godišnjicu potresa i rušenja katedrale
Katedralna župa Uzvišenja Svetoga Križa u Sisku obilježila je u srijedu 29. prosinca 2021. godišnjicu razornog potresa i rušenja katedrale.
Katedralna župa Uzvišenja Svetoga Križa u Sisku obilježila je u srijedu 29. prosinca 2021. godišnjicu razornog potresa i rušenja katedrale.
Sisački biskup Vlado Košić se za Hrvatski katolički radio, o prvoj godišnjici razornog potresa koji je pogodio Banovinu i okolicu, u srijedu 29. prosinca 2021., za Hrvatski katolički radio osvrnuo na trenutno stanje na pogođenom području.
Od kraja rujna 2021. traju radovi na provedbi mjera obnove i zaštite župne crkve sv. Franje Ksaverskog u Zagrebu koja je neupotrebljiva zbog oštećenja nastalih u potresima u ožujku i prosincu 2020. godine, objavljeno je na župnoj stranici.
Nakon što im je župna crkva teško oštećena u potresu krajem prošle godine, župljani Župe Pohoda Blažene Djevice Marije iz Starog Farkašića dobili su ovih dana na korištenje montažnu dvoranu za bogoslužja, dar Bjelovarsko-križevačke biskupije i biskupa Vjekoslava Huzjaka.
U razornom potresu prije godinu dana, 29. prosinca 2020. s epicentrom kod Petrinje magnitude 6.2 stupnjeva po Richterovoj ljestvici oštećeni su brojni sakralni objekti i župne kuće u Sisačkoj biskupiji. Srušenih ili teško oštećenih crkava je 17, veoma oštećenih crkava je 15, a djelomično oštećenih crkava je 7. Crvenu oznaku nosi i 7 župnih kuća i samostana, a žutu 6. Također srušene ili oštećene su i 24 kapele. Ukupno je u prošlogodišnjem potresu stradalo 76 sakralnih objekata.
Kamion s paketima pomoći prikupljenim u akciji Caritasa Dubrovačke biskupije „Podijelimo radost Božića“, koja se 18. i 19. prosinca održala na Pilama u Dubrovniku, u ponedjeljka 21. prosinca stigao je u Glinu, javlja Dubrovačka biskupija.
Zaklada „Biskup Josip Lang“ za stare, bolesne i nemoćne osobe pokreće akciju prikupljanja financijske pomoći za isplatu duga za drvene kuće u kojima su zbrinuti njihovi korisnici nakon potresa u prosincu 2020. godine.
Sisački biskup Vlado Košić je na prvu nedjelju došašća, 28. studenoga blagoslovio novopostavljenu dvoranu za bogoslužje u Pisarovinskoj Jamnici.
Sisački biskup Vlado Košić predvodio je, u nedjelju 14. studenoga misno slavlje u novoj bogoslužnoj dvorani Župe Majke Božje Snježne u Dubrancu tijekom kojeg je taj prostor i blagoslovio.
Sisački biskup Vlado Košić predvodio je u nedjelju 7. studenoga misno slavlje u novom bogoslužnom prostoru župe Bučica tijekom kojeg je taj prostor i blagoslovio.
Ova stranica koristi dvije vrste kolačića: nužne tehničke kolačiće i kolačiće za analitiku.
Slažete li se s korištenjem kolačića za analitiku?