Papa predvodio Prvu večernju svetkovine Bogorodice Marije
Papa Franjo je posljednjega dana građanske godine, u nedjelju 31. prosinca 2023., u bazilici sv. Petra u Vatikanu predvodio Prvu večernju svetkovine Bogorodice Marije i Te Deum.
Papa Franjo je posljednjega dana građanske godine, u nedjelju 31. prosinca 2023., u bazilici sv. Petra u Vatikanu predvodio Prvu večernju svetkovine Bogorodice Marije i Te Deum.
Apostolski upravitelj Splitsko-makarske nadbiskupije Želimir Puljić predvodio je „Te Deum“ – misu zahvalnicu za proteklu akademsku i odgojnu godinu, na blagdan sv. Ćirila i Metoda u srijedu 5. srpnja, u Centralnome bogoslovnom sjemeništu u Splitu.
Misu zahvalnicu, svečani Te Deum za završetak akademske i školske godine, u katedrali sv. Stošije u Zadru u nedjelju, 25. lipnja, predvodio je zadarski nadbiskup Milan Zgrablić.
Na svršetku školske godine duhovnik Nadbiskupske klasične gimnazije s pravom javnosti u Zagrebu i rektor Međubiskupijskog sjemeništa u Zagrebu Matija Pavlaković predslavio je 21. lipnja u dvorištu gimnazije, misu zahvalnicu za učenike i djelatnike gimnazije.
„Te Deum“ akademske zajednice Hrvatskog katoličkog sveučilišta održan je 16. lipnja u Velikoj dvorani Hrvatskog katoličkog sveučilišta u Zagrebu.
Na svršetku nastavne godine požeški biskup Antun Škvorčević predvodio je 20. lipnja u požeškoj katedrali zahvalno euharistijsko slavlje - „Te Deum” za učenike i djelatnike Katoličke osnovne škole i Katoličke gimnazije u Požegi te za predstavnike učenika drugih osnovnih i srednjih škola grada Požege.
Svečano misno slavlje Te Deum laudamus – misu zahvalnicu svih fakulteta i akademija Sveučilišta u Zagrebu za akademsku godinu 2022./2023. predslavio je pomoćni biskup zagrebački mons. Ivan Šaško u četvrtak 15. lipnja u Bogoslužnom prostoru bl. Alojzija Stepinca.
Misu zahvalnicu za kraj akademske godine u nedjelju 11. lipnja u varaždinskoj katedrali predslavio je varaždinski biskup Bože Radoš.
Misu zahvalnicu za kraj akademske godine predvodio 9. lipnja na Katoličkom bogoslovnom fakultetu u Đakovu, u kapelici Marije Majke Crkve, đakovačko-osječki pomoćni biskup Ivan Ćurić.
U crkvi Svete Mati Slobode na zagrebačkom Jarunu u ponedjeljak 22. svibnja slavljena je misa zahvalnica za maturante Nadbiskupske klasične gimnazije s pravom javnosti u Zagrebu. Misu je predvodio je glavni urednik i direktor nakladničke kuće „Salesiana“ don Mihovil Kurkut, SDB.
Ova stranica koristi dvije vrste kolačića: nužne tehničke kolačiće i kolačiće za analitiku.
Slažete li se s korištenjem kolačića za analitiku?