Papa: Božić se ne može slaviti bez divljenja
U petak, 31. prosinca u Bazilici sv. Petra u Vatikanu u popodnevnim satima slavljena je Prva večernja svetkovine Svete Bogorodice Marije tijekom koje je homiliju održao papa Franjo.
U petak, 31. prosinca u Bazilici sv. Petra u Vatikanu u popodnevnim satima slavljena je Prva večernja svetkovine Svete Bogorodice Marije tijekom koje je homiliju održao papa Franjo.
Bogoslovi i odgojitelji Centralnoga bogoslovnog sjemeništa (CBS) u Splitu u četvrtak 1. srpnja slavili su „Te Deum” – misu zahvalnicu za proteklu akademsku i odgojnu godinu.
U Nadbiskupskoj klasičnoj gimnaziji s pravom javnosti u Zagrebu u petak 18. lipnja odgajatelj u Međubiskupijskom sjemeništu vlč. Luka Premelč predslavio je misu zahvalnicu za školsku godinu 2020./2021.
Te Deum, svečana misa zahvalnica na kraju 352. akademske godine Sveučilišta u Zagrebu održana je u četvratak 17. lipnja u Župi sv. Petra apostola u Vlaškoj. Misno slavlje predvodio je zagrebački pomoćni biskup Ivan Šaško.
U četvrtak 17. lipnja u požeškoj katedrali okupili su se učenici i djelatnici Katoličke osnovne škole i Katoličke gimnazije u Požegi, kako bi Bogu zahvalili za dobra koja su primili tijekom školske godine koja je na završetku.
Splitsko-makarski nadbiskup Marin Barišić na svetkovinu Presvetog Srca Isusova, u petak 11. lipnja, predslavio je u župnoj crkvi Gospe od Zdravlja misu zahvalnicu za kraj predavanja u akademskoj godini 2020./2021.
Posljednjeg dana 2020. godine večernju misu zahvalnicu u đakovačkoj katedrali predvodio je mons. Đuro Hranić, nadbiskup, a u koncelebraciji su bili mons. Marin Srakić, nadbiskup u miru, preč. Tomislav Ćorluka, đakovački župnik, Dominik Nedeljković, župni vikar i još devetorica svećenika iz središnjih nadbiskupijskih ustanova.
Homilija mons. Ivana Šaška na misi zahvalnici za 351. akademsku godinu na Sveučilištu u Zagrebu, u četvrtak 18. lipnja, u crkvi sv. Petra.
Sjemeništarci i odgojitelji Nadbiskupskog sjemeništa u Splitu proslavili su, u utorak 16. lipnja, "Te Deum" - misu zahvalnicu za proteklu odgojno-obrazovnu godinu. Misu je predslavio splitsko-makarski nadbiskup mons. Marin Barišić.
Te Deum – tradicionalnu misu zahvalnicu, na Staru godinu 31. prosinca u katedrali sv. Dujma, predvodio je splitsko-makarski nadbiskup i metropolit mons. Marin Barišić. U koncelebraciji su bili katedralni župnik don Tomislav Ćubelić, don Marko Ćubelić, don Ante Mateljan, don Ivan Marić, don Boris Jozić i don Stipan Šurlin. Tijekom mise oltarski stol je posluživao đakon don Nikola Šakić.
Ova stranica koristi dvije vrste kolačića: nužne tehničke kolačiće i kolačiće za analitiku.
Slažete li se s korištenjem kolačića za analitiku?