Misionar vlč. Karlo Prpić u požeškoj Župi sv. Leopolda Mandića
Svećenik Požeške biskupije i dugogodišnji misionar u Kamerunu vlč. Karlo Prpić predslavio je u nedjelju 25. rujna misu u Župi sv. Leopolda Mandića u Požegi.
Svećenik Požeške biskupije i dugogodišnji misionar u Kamerunu vlč. Karlo Prpić predslavio je u nedjelju 25. rujna misu u Župi sv. Leopolda Mandića u Požegi.
Povodom Biskupijskog dana u Požegi, 24. rujna 2022. svečano koncelebrirano euharistijsko slavlje u požeškoj katedrali predvodio je biskup Antun Škvorčević u zajedništvu s predsjednikom HBK nadbiskupom Želimirom Puljićem i još osam (nad)biskupa.
S Biskupijskog dana u Požegi, održanog 24. rujna 2022. o 25. obljetnici uspostave Požeške biskupije, upućen je pozdrav i zahvala papi Franji za Pismo koje je biskup Antun Škvorčević primio od Njegove Svetosti za spomenutu obljetnicu Požeške biskupije i za čestitku prigodom 50. obljetnice njegova misništva i 25. obljetnice biskupstva. Prenosimo u cijelosti pozdrav papi Franji, koji je potpisao biskup Antun Škvorčević.
O 25-toj obljetnici Požeške biskupije, 24. rujna održan je u Požegi Biskupijski dan na kojem su se okupili svi oni koji u ovoj mjesnoj Crkvi imaju određenu službu ili posebno poslanje: svećenici, đakoni, redovnici i redovnice, vjeroučitelji i odgojiteljice u vjeri, članovi župnih pastoralnih i ekonomskih vijeća, lektori, izvanredni djelitelji svete pričesti, članovi župnih pjevačkih zborova, pjevački zborovi mladih, crkvenih udruga i pokreta, molitvenih zajednica te učenici i djelatnici biskupijskih katoličkih škola.
Na početku nove školske i nastavne 2022./2023. godine požeški biskup Antun Škvorčević predvodio je 6. rujna 2022. u požeškoj Katedrali euharistijsko slavlje sa zazivom Duha Svetoga za učenike Katoličke osnovne škole i Katoličke gimnazije te učenike drugih škola grada Požege.
Sestre služavke Malog Isusa i misionarke s Haitija, s. Liberija Filipović i s. Ana Uložnik posjetile su u nedjelju 4. rujna požešku Župu sv. Leopolda Mandića.
U organizaciji Povjerenstva za početnu formaciju redovnica i redovnika pri Hrvatskoj redovničkoj konferenciji, na spomendan hrvatskog sveca sv. Leopolda Bogdana Mandića, 12. svibnja 2022., kao i svake godine završetak Novicijatske škole za redovničke pripravnice okrunjen je jednodnevnim izletom.
Svećenik Hvarske biskupije, teolog, pročelnik Katedre moralne teologije na Katoličkome bogoslovnom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu prof. dr. sc. Tonči Matulić održao je predavanje „Crkva u službi ljudskog dostojanstva“ na petoj i posljednjoj korizmenoj tribini u četvrtak 7. travnja u Dvorani sv. Terezije Avilske u Požegi.
Četvrta korizmena tribina o temi „Mjesto i značenje katoličkih škola u odgojno-obrazovnom sustavu Republike Hrvatske“ na kojoj je gostovala dr. sc. Jasminka Buljan Culej održana je 31. ožujka Dvorani sv. Terezije Avilske u Požegi.
Druga korizmena tribina na kojoj je pjevač Marin Ivanović – Stole govorio o temi „Svjedočanstvo vjere i osobnog iskustva Boga“ održana je u četvrtak 17. ožujka u Dvorani sv. Terezije Avilske u Požegi, izvijestili su iz Požeške biskupije.
Ova stranica koristi dvije vrste kolačića: nužne tehničke kolačiće i kolačiće za analitiku.
Slažete li se s korištenjem kolačića za analitiku?